KOMPOST – BEZPEČNÉ HNOJIVO

Polní den - odborný seminář v terénu představí problematiku zemědělského kompostování, využití kompostu v zemědělské praxi, zařazení organické hmoty a živin z kompostu do bilance organické hmoty a živin v zemědělském podniku, základní agrotechnika. Součástí setkání budou především prezentace praktických zkušeností, výsledky výzkumu a jejich aplikace do praxe.

PROGRAM

  • Legislativa (související právní předpisy – odpady, hnojiva, dotace, AEO)
  • Ekonomika
  • Vliv na půdu – kvalita kompostu, agrotechnika
  • Technologie výroby kompostu a její vliv na kvalitu kompostu
  • Diskuze
  • Exkurze na kompostárny s prezentací praxe

ČAS: 10.00 – 15.00 hod.

CENA: ZDARMA

TERMÍNY A MÍSTO:

3. května 2017 MALONTY, BEMAGRO, a.s.
Kompost ve zranitelných oblastech ochrany vod
Systém kompostování zemědělských zbytků včetně využívání dalších zdrojů organických hnojiv budou představeny v zemědělském podniku BEMAGRO Malonty. Kompost je jedním z typů organických hnojiv, které podnik produkuje a využívá v systému ekologického zemědělství a v oblastech erozního ohrožení a ochrany vod.
LEKTOŘI:
Dr. Wilfried Hartl (BFA Vídeň)
Ing. Květuše Hejátková, ZERA – Zemědělská a ekologická regionální agentura, z.s.
Ing. Jaroslav Záhora, CCs., Mendlova univerzita Brno
Ing. Barbora Badalíková, VÚPT Troubsko s.r.o.

18. května 2017 RATIŠKOVICE, ZERA Ratiškovice, a.s.
Kompostování čistírenských kalů
Kompostárna zemědělského podniku ZERA Ratiškovice představí původní technologii, kde kompostuje čistírenské kaly, bioodpady z údržby zeleně, zemědělské suroviny. Akce bude prezentova, že kompost je nosným zdrojem živin a stabilitou kvalitní produkce. Současá akce bude také diskuze k nové vyhlášce o aplikaci kalů na zemědělskou půdu bude představen inovační projekt, který se problematice kalů podrobněji věnuje.
LEKTOŘI:
Ing. Josef Svoboda, Ph.D. ÚKZUZ Brno
Ing. Ladislava Matějů, SZÚ Praha

KOMPOSTOVÁNÍ – INOVACE, VÝZKUM A PRAXE

Polní den v Nabočanech patří k tradičně největším akcím setkání zemědělců a výzkumných pracovníků. Letošního ročníku chceme využít pro prezentaci kompostu jako kvalitního organického hnojiva, k diskusi o správném procesu kompostování a problémům provozovatelů kompostáren. Akce je příležitostí setkání s osobnostmi praxe a výzkumu, prezentace aplikační techniky organických hnojiv – kompostu, příklady dobré praxe. Diskuse o praktikách využití kompostu v zemědělské praxi. Těšíme se na setkání s Vámi.

CENA: ZDARMA

TERMÍNY A MÍSTO: 13. – 14. června 2017, Nabočany „Naše pole“

Přihlásit se na akci

Na seminář je nutné se přihlásit přes přihlašovací formulář, který najdete na www.zeraagency.eu.

Organizační záležitosti Jitka Schellová mob: 724 082 737, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

TATO AKCE JE SOUČÁSTÍ PROJEKTU: „PROPAGACE A PODPORA KOMPOSTU JAKO PROSTŘEDKU PRO ZVYŠOVÁNÍ KVALITY PŮDY“, KTERÝ JE SPOLUFINANCOVÁN MINISTERSTVEM ZEMĚDĚLSTVÍ ČR A ZA PODPORY KRAJSKÝCH ÚŘADŮ ČR.

Za podpory

Ministerstvo zemědělství

Pod záštitou

Ministerstvo životního prostředí

Provozovatel

ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, z.s.

Podhradí 1022

675 71 Náměšť nad Oslavou

IČ: 70851131

Tel.: +420 568 620 070

Email: info@zeraagency.eu

O projektu

Popularizace a propagace kompostu s podtitulem Půda - kompost - život má podpořit zájem zemědělské praxe o využívání kompostu jako hnojiva, kompostu jako možnosti recyklace živin, což pomůže zvýšit kvalitu půdy a zlepšit environmentální dopady zemědělské činnosti.